Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien ar uzvaru pār Itāliju sāka cīņu par ceļazīmi uz 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Latvija pieveica Itāliju ar 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

Divus vārtus Latvijai guva Miks Indrašis, pa vieniem - Jānis Jaks, Rodrigo Ābols, Kristiāns Rubīns un Kaspars Daugaviņš.

Pirmie vārti krita pēc spēlētām trim minūtēm un 23 sekundēm, kad Jānis Jaks pēc Laura Dārziņa piespēles ar metienu no zilās līnijas pārspēja itāļu vārtsargu Andreasu Bernardu, kuram redzamību nosedza Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers - 1:0.

Divas minūtes un piecas sekundes vēlāk pēc kombinācijas viesu zonā vārtus ar metienu no zonas vidus, neapstādinot ripu, guva Ābols. Rezultatīvas piespēles tika Kasparam Daugaviņam un Robertam Bukartam - 2:0.

Bez vārtu guvuma palika divi noraidījumi, Ralfam Freibergam apturot itāļu hokejista virzību pretī Punnenovam un Riharda Bukarta došanos uz vārtiem no apmales apstādinot Tommaso Traversam.

Pēc otrajā periodā spēlētām sešām minūtēm un 15 sekundēm pārsvaru rezultātā 3:0 pārvērta Rubīns ar metienu no labā iemetiena apļa vārtu tālajā apakšējā stūrī. Rubīns vārtus guva pēc Uvja Balinska un Riharda Bukarta piespēlēm.

30.minūtes vidū itāļi saņēma divus noraidījumus vienlaikus, otrajam sagrēkojot aizturētā vairākuma laikā.

Indrašim bija vajadzīga vien 21 sekunde, lai pēc Laura Dārziņa piespēles raidītu ripu vārtos. Dārziņš piespēlēja no kreisās aizvārtes puses, bet Indrašis, neapstādinot ripu, no laukuma vidus meta. Ripa izslīdēja Bernardam starp kājām - 4:0.

Trešā perioda sākumā vairākumā Jaks nebija tālu no sava orā vārtu guvuma, trāpot pa vārtu stabiņu.

44.minūtē tuvu Ivara Punnenova pārspēšanai bija Andželo Mičeli, kurš meta pustukšā vārtu stūrī, taču Punnenovs paspēja pārvietoties un ripu noķert. Jau nākamajā uzbrukumā pie pretējiem vārtiem laba iespēja bija Andrim Džeriņam.

49.minūtes izskaņā latvieši panāca 5:0. Pēc Rubīna un Zemgus Girgensona piespēlēm savus otros vārtus mačā guva Indrašis, pēc kura metiena ripa skāra 17.numura - Lorenco Kazeti - slidu un ielidoja vārtos - 5:0.

Savukārt 6:0 panāca Daugaviņš, kurš ar ripu no savas aizvārtes vairākumā veica slalomu pāri visam laukumam, pa ceļam apspēlējot visus četrus itāļus, bet beigās ar metienu no labās puses vārtu augšējā daļā pārspējot arī Bernardu. Rezultatīva piespēle tika arī Punnenovam.

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā tika atzīts Punnenovs, bet viesiem - aizsargs Daniels Glira.

Jau ziņots, ka pirms tam Ungārijas un Francijas hokejistu cīņā ar 5:3 pārāka bija Francija.

Dienu vēlāk Latvijas hokejistiem plkst.20 paredzēts mačs pret Ungāriju, bet 29.augustā Latvija turnīru noslēgs ar dueli pret Franciju, kas sāksies plkst.17.

Jau ziņots, ka divās pārbaudes spēlēs pirms kvalifikācijas turnīra Latvija piektdien un sestdien ar 4:2 uzvarēja Norvēģiju un ar 1:4 tai zaudēja.

Šis ir pirmais turnīrs Latvijas hokeja izlasei jaunā trenera Harija Vītoliņa vadībā. Treneru kolektīvā ir Viktors Ignatjevs, Artis Ābols, Raimonds Vilkoits, vārtsargu treneris Juris Klodāns un Kārlis Zirnis.

Paralēli olimpiskajam kvalifikācijas turnīram Rīgā vēl astoņas valstsvienības sadala divas ceļazīmes uz Pekinas Olimpiādi. D grupā Bratislavā tiekas slovāki, baltkrievi, austrieši un poļi. Savukārt Oslo bez mājiniekiem norvēģiem piedalās arī dāņi, dienvidkorejieši un slovēņi. Startu olimpiskajās spēlēs izcīnīs tikai grupu uzvarētāji.

Latvijas izlase ir piedalījusies četrās ziemas olimpiskajās spēlēs pēc kārtas - 2002.gadā Soltleiksitijā, 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos -, bet uz 2018.gada Phjončhanas Olimpiādi ceļazīme netika izcīnīta.

Dalība turnīrā Pekinā jau nodrošināta Kanādai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Čehijai, ASV, Vācijai, Šveicei un mājiniecei Ķīnai.

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs dalībai 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā:

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas "Tigers", Šveice), Artūrs Šilovs (Manitobas "Moose", AHL), Mareks Mitens (Jūtikas "Comets", AHL);

Aizsargi: Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Kārlis Čukste (visi - Rīgas "Dinamo", KHL), Kristiāns Rubīns (Toronto "Marlies", AHL), Sandis Smons (Ženēvas "Servette", Šveice), Uvis Balinskis (Litvīnovas "Verva", Čehija), Jānis Jaks ("Soči", KHL);

Uzbrucēji: Teodors Bļugers (Pitsburgas "Penguins", NHL), Zemgus Girgensons (Bufalo "Sabres", NHL), Rūdolfs Balcers (Sanhosē "Sharks", NHL), Lauris Dārziņš (Rīgas "Dinamo", KHL), Miks Indrašis (Podoļskas "Vitjaz", KHL), Andris Džeriņš (Lincas "Black Wings", Austrija), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Renārs Krastenbergs ("Villacher SV", Austrija), Mārtiņš Dzierkals (bez kluba), Kaspars Daugaviņš ("Bern", Šveice), Rihards Bukarts (Vladivostokas "Admiral", KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice).