Svarcelšanā jau ilgstoši Latvijā iesakņojušies konflikti nelabvēlīgi ietekmē sporta veida attīstību un strīdnieku domstarpības pat apdraudēja spēcīgāko svarcēlāju iespējas sagatavoties un startēt pasaules, Eiropas čempionātos un Olimpiskajās spēlēs Londonā 2012.gadā. Tādēļ pēc vienošanās ar Starptautisko Svarcelšanas federāciju (IWF) sacensību rīkotāji pašlaik akceptē tikai LOK parakstītus Latvijas svarcēlāju pieteikumus.

Latvijā un arī starptautiski oficiāli atzītā Latvijas Svarcelšanas klubu apvienība (LSKA) nespēja rast saskaņu ar treneri Eduardu Andruškēviču. Neapmierināti ar LSKA darbības principiem un finanšu sadali, vairāki Latvijas svarcelšanas pārstāvji ar titulēto smagsvaru Viktoru Ščerbatihu un Andruškeviču priekšgalā savulaik nodibināja Latvijas Svarcelšanas federāciju (LSF).

Strīds starp abām organizācijām pastāv jau vairāku gadu garumā un izlīgums vai kompromiss starp abām pusēm nav saredzams. Tāpēc LOK Izpildkomitejas sēdē tika nolemts svarcelšanas sporta veida vienotības vārdā uzdot LSKA valdei, sadarbībā ar biedrības biedriem un ieinteresētām personām divu mēnešu laikā sasaukt biedru ārkārtas sapulci, kura ietvaros tiktu lemts par svarcelšanas sporta veida attīstības perspektīvām un pārvaldes struktūrām sporta veida koordinēšanai un vadīšanai Latvijā. Tajā skaitā, sapulcē tiek aicināts rīkot LSKA valdes pirmstermiņa vēlēšanas.

LOK Izpildkomiteja no savas puses, kā kompetentāko vidutāju par svarcelšanas attīstību, izvirzīja LOK viceprezidentu Raimondu Bergmani. Viņa uzdevums, sadarbojoties ar visu Latvijas svarcelšanas sabiedrību, ir līdzdarboties un piedalīties sapulces organizēšanā.

Tāpat LOK Izpildkomiteja iesaka sapulces organizatoriem iesaistīt tās organizēšanā un norisē Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, LOK un Starptautiskās Svarcelšanas federācijas pārstāvjus.